Де і коли зародилася парфумерія?

 Як Ви думаєте, яка країна є родоначальницею парфумерії? Франція, Італія? Ні! Батьківщиною парфумерії є Стародавній Єгипет. Відверто кажучи, духів в звичному нам розумінні тоді не існувало, проте ароматні речовини грали в життя стародавніх єгиптян досить вагому роль. Ароматні речовини використовувалися у двох сферах: для обкурювання приміщень і в якості пахощів для тіла. Духів з використанням спирту тоді не знали, замість них були різноманітні бальзами та мазі.

Спосіб древнього Єгипту обкурювати приміщення іноді використовується і зараз, наприклад, в саунах або в аромалампах. Цей метод полягає у наступному: ароматну деревину, прянощі або смолу розміщують біля джерела тепла – розжарені камені, гарячу воду. Завдяки нагріванню аромат рівномірно поширюється по всьому приміщенню, огортаючи Вас чудесами. Пізніше обкурювання приміщень стало обов'язковою умовою ритуальних церемоній. У храмах прості компоненти стали замінювати сумішами з різноманітних ароматних інгредієнтів. Про це свідчать дані, що були знайдені археологами в стародавніх Едфу і Фівах. Основою для складних сумішей служили смоли хвойних дерев або мед. Суміші класифікувалися відповідно до їх призначення. Виділялися основні чотири напрями використання ароматів - для поховання, для богослужіння, для змазування і для обряду очищення.

У період Нової Імперії (1580-1085 роки до н.е.) аромати стали об'єктом світського застосування, незважаючи на те, що виготовляти їх продовжували жерці. Жінки використовували мазі та парфумовані масла для своїх туалетів або для омолодження. Також подібні масла часто використовувалися в любовних відносинах. Крім ароматизації приміщень мазі та бальзами застосовувалися також у лікувальних і косметичних цілях: ними лікували опіки, загоювали рани, пом'якшували, зволожували і очищали шкіру. Як вже було сказано, спирту стародавні єгиптяни не знали, тому в якості основи для мазей використовували рослинні масла і тваринний жир. У бальзами та мазі часто додавали барвники, щоб надати їм більш естетичний вигляд. Зберігалися вони у вазах або керамічних флакончиках у вигляді тварин. Пізніше флакони стали робити зі скла для збереження аромату.

У Стародавньому Єгипті найбільш поширеними компонентами ароматів були міра, мастикове дерево, ялівець, насіння пажитника, фісташки. Зазвичай їх розтирали в порошок, а потім змішували з «основою», в якості якої служили смоли хвойних дерев або мед. У моді були солодкі, важкуваті запахи. Квіти в парфумерії не використовувалися, тому частий компонент сучасних парфумів - єгипетський жасмин - не можна вважати характерним компонентів парфумів тієї пори.

У сучасному світі дівчатам немає необхідності складати композиції, немає необхідності шукати джерело тепла, витрачати на це свій час і докладати зусилля. Досить зайти на сторінку з улюбленим ароматом в магазині "Е-парфюм"  http://eparfume.com.ua, зробити замовлення і забути про все на світі.

Читайте также

25.10.2013 Парфуми в обличчях
 Раніше, коли виробники гарних ароматів, парфумери у рукавичках, аптекарі працювали тільки у своїх крамницях, їх слава не переступала кордонів своїх вулиць і міст. Ця майстерність цінувалася як р...
15.10.2013 Історія парфумів
 Люди почали використовувати аромати ще в IV тисячолітті до нашої ери. Перші духи були отримані при спаленні рослин, квітів, різних порід дерев і смол під час ритуальних приношень богам. Складові...
20.09.2013 Обираємо парфуми за знаком зодіаку
 Існують різні типи темпераментів і характерів, які науково розділені на групи і їх особливості визначені. В астрології ж вважається, що знак зодіаку під яким народжується людина, має безпосередн...

 

MjYwMz