Парфуми в обличчях

 Раніше, коли виробники гарних ароматів, парфумери у рукавичках, аптекарі працювали тільки у своїх крамницях, їх слава не переступала кордонів своїх вулиць і міст. Ця майстерність цінувалася як робота хороших ремісників. Більш широке поширення духів почалося з початком промислового виробництва, воно підняло престиж парфумерів. З парфумерних майстрів виділилися декілька особистостей, які хотіли завоювати подвійне становище: художника і підприємця.

Фірма Герлен, створена в 1828 р. П'єр-Франсуа-Паскаль Герленом, є наочним прикладом цього розвитку. Парфумер, що був постачальником імператриці Євгенії,  завойовав репутацію, яка дозволила його спадкоємцю Еме створити Jicky та його молодшому синові Жаку скласти з 1892 р. самі новаторські духи того часу: Mitsouko, Shalimar, L'heure blеіе, Vo / de nuit, Apres I'ondee... З Жан Поль Герленом, що є в даний час "носом" престижної фірми, онуком Жака - це вже п'яте покоління парфумерів, що продовжують сімейне творчість.

Народжений в 1874 р., так само як і Жак Герлен, Франсуа Коті є одним з перших представників нового покоління парфумерів-бізнесменів. Приїхавши з Корсики, він оселяється в Парижі в 1900 р., а далі поширює свої творіння у великих магазинах. Відкриття нового магазину на площі Вандом дозволяє йому розвивати аж до 1929 р. плідну співпрацю зі скляним заводом Лалік. У цей час крах на Нью-Іоркской біржі зупиняє його злет. Крім L'Origan і Emeraude, звичайно ж найвідомішим його створенням є СП / рге, запах якого з'явився настільки примітним, що дав початок народженню цілого сімейства духів: шипрові.

Ім'я іншого парфумера, Ернеста Бо пов'язано з найвідомішими духами: Шанель № 5. Народившись в Москві в 1881 р., він працює в компанії Рале в якості російського парфумере французького походження. Він повертається  після війни пдо батьківщиниі та родовжує свою роботу в Грассе, куди переїхалаї фірма Рале. У 1920 р. на запит мадемуазель Шанель він пропонує 2 пробні серії, пронумеровані від 1 до 5 та з 20 до 24. І № 5 привернув увагу великої кутюр'є ... Його оригінальність - у використанні вперше альдегідів, синтетичних продуктів з інтенсивним запахом. Творіння Ернеста Бо, автора № 22 і Cuir de Russie Шанель, а також Soir de Paris Буржуа, відмічені постійним пошуком нових запашних речовин.

Жермен Сельє - перша жінка, яка підкорила закритий світ укладачів духів. Народившись в 1909 р. в Бордо, в 1930 р. вона вивчає хімію в Парижі. Зацікавившись світом ароматів, вона прцює на парфумерній фірмі Рур-Бертран-Дюпон. За дуже короткий час про цю красиву молоду білявку починають говорити. Її відвертий і колоритний язик не щадить нікого і ті, хто її знав, називають її "білявою Арлетт". У той час фірма Рур, що випускає парфумерну сировину, робить новий крок у своїй діяльності, створює свої незрівняні парфуми для відомих кутюр'є. Для нього на той час це були ідеальними умовами для використання своєї уяви. Вона любить короткі, закінчені формули. Вона впевнена, що парфумерія - це дар, у якого немає правил і якому не можна навчитися. Для Робера Піже, моделіста, у Поля Пуаре, який заснував свою фірму, вона створила у 1944 р. чудові Bandit, - шипр з нотами шкіри, сильний і чуттєвий. Після її зустрічі з кутюр'є П'єром Бальмен з'являється Vent vert, перші духи з нотою зелені, куди вона сміливо додала 8% гальбанума. Її неприборканий темперамент і постійний пошук нової сировини віддаляють її від Рур. Вона стає керівником фірми Екзаром в 1946р. Тут був знятий перший рекламний фільм про парфуми, текст до якого був узятий з прекрасної поеми Луїзи де Вільморен. У 1946 р. вона створює Соеіr joie, перші парфуми Ніни Річчі з прекрасним квітково-альдегідні запахом. Далі слідують завжди оригінальним не комформістські духи, такі як Jo / ie Madame, Бальмен (1953 р.), Monsieur Balmain (1964 р.) і безліч інших духів, проданих у США Елізабет Арден. Слід зазначити вірність відносин, що встановилися між парфумером і кутюр'є при появі перших ж духів.

Ім'я Андре Фрейса пов'язано з ім'ям Жанни Ланвен. Швейцарець, який у 18 років став французьким громадянином, зустрічає в 1925 р. цю кутюр'є і починає працювати на парфумерну фірмуЛанвен. Його перше створення - My Sin (1925г.), незабаром пішли Аrpеg (1927 р.), тонке поєднання троянди з Болгарії, жасмину з Грасса, чубушника, конвалії і жимолості, укладена у відомий чорний куля, яка служить відтепер флаконом для парфумів Ланвен.

За матеріалами сайту http://eparfume.com.ua/

Читайте также

15.10.2013 Історія парфумів
 Люди почали використовувати аромати ще в IV тисячолітті до нашої ери. Перші духи були отримані при спаленні рослин, квітів, різних порід дерев і смол під час ритуальних приношень богам. Складові...
20.09.2013 Обираємо парфуми за знаком зодіаку
 Існують різні типи темпераментів і характерів, які науково розділені на групи і їх особливості визначені. В астрології ж вважається, що знак зодіаку під яким народжується людина, має безпосередн...

 

MjYwMz